УКРОП домігся ухвалення закону щодо індивідуальних лічильників природного газу

955
0

21 грудня Верховна Рада ухвалила проект закону № 5722 «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу». Документ ухвалили за основу та в цілому 325 голосами.

«Депутати схаменулися, адже зрозуміли, що люди просто не пробачать очільникам фракцій, які, з одного боку, заявляють про захист простих громадян, а з іншого – дозволяють газовим монополістам законно відключати споживачів природного газу», – зазначив голова політради УКРОПу, народний депутат Тарас Батенко, коментуючи ухвалення закону.

За його словами, це можна назвати блискучою перемогою сесійної зали над газовим лобі олігархів, які прагнули провалити законопроект. «Це те добро, яке ми даємо людям, той позитив, на якому хотілося б закінчити рік», – підкреслив укропівець.

Проект закону щодо комерційного обліку природного газу забороняє газорозподільним компаніям встановлювати загальнобудинкові лічильники без згоди співвласників багатоквартирних будинків. Крім того, документ передбачає можливість компенсації за встановлення індивідуальних лічильників з боку газопостачальників.

Після набуття законом чинності термін встановлення лічильників для побутових споживачів пролонгується до 1 січня 2021 року.

19 грудня парламент провалив голосування за проект закону № 5722-д «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу».

Тоді для ухвалення документа забракло голосів депутатів, незважаючи на те, що профільний комітет рекомендував Верховній Раді ухвалити законодавчу ініціативу за основу та в цілому.

Законопроект спільно напрацювали представники різних фракцій парламенту, за участі народних депутатів з УКРОПу.

Раніше члени міжфракційного об’єднання УКРОП відкликали з парламенту власний варіант законопроекту щодо індивідуальних лічильників на користь консолідованого документа, який мав більше шансів отримати достатню кількість голосів.