Про Трампа і важке українське похмілля вересня-жовтня поточного року…

586
0

Може хто в четвер буде читати наш газетний матеріал, то помітить як ми бідкаємося з приводу технології. Адже та вимагає готувати статтю щонайпізніше у неділю, а от саміт Трамп-Путін у Гельсінкі відбувся лише у понеділок.

На жаль, всі наші прогнози стосовно зустрічі лідерів РФ та США виправдалися. І найголовніший для всіх нас той, що Україна тут виступила навіть не розмінною монетою, а піщинкою на геополітичній шаховій дошці. Тобто Трамп про Україну не сказав ні слова, а ось Путін на прес-конференції за підсумками саміту фактично взяв свого колегу під захист (!):

«Позиция Трампа по Крыму известна и он ее придерживается, он говорит о незаконности присоединения к России. У нас другая позиция. Мы считаем, что провели референдум, согласно международному праву».

Окрім того Путін натякнув на механізми, з допомогою яких відбудеться анонсоване нами (див. газету) приєднання України до окупованого Донбасу, але аж ніяк не навпаки: “При обсуждении украинского кризиса обратили внимание на важность добросовестной реализации Минских договоренностей. США могли бы более решительно настаивать на этом и настраивать украинское руководство на эту работу». (Обидві цитати з «Корреспондент.нет», 16.07.2018 р.).

Помітили? Вчергове ніякої російської агресії немає, а є внутрішня “українська криза”.

Втім відчувається, що Трамп і Путін таки дійшли згоди стосовно згаданого приєднання України до т.зв. “ДНР-ЛНР”:

«Я не думаю, что они смогут договориться о скорой демилитаризации конфликта на Донбассе. Но вполне вероятно, что за закрытыми дверями останется обсуждение видения, кто бы смог стать консенсусным кандидатом на пост президента Украины в 2019 году, или политических сил, на которые будут возлагать надежду на примирение», — говорит политолог Руслан Бортник.
О том же сказал и источник в дипломатических кругах: «Учитывая, что об Украине почти ничего не сказали на итоговой конференции, значит, поладили. Потому что все проблемные моменты по Ирану и Сирии они сразу озвучивали. А по Украине минимум информации. Значит есть договорённости, о которых пока нет смысла говорить. И это плохая новость для Порошенко. Судя по всему, его за океаном уже не видят на втором сроке». («Страна.ua», 16.07.2018 р.).
У той же час, як зазначає видання, «лояльные к Банковой эксперты говорят об успехе дипломатии официального Киева. «Едва ли не единственным положительным результатом этой длительной встречи в Хельсинки является именно соблюдение США предварительных договоренностей Порошенко с Трампом — заявление Путина о том, что Россия готова сохранить транзит газа через Украину и продолжить соответствующий контракт… Президент Порошенко и Украина выиграет дипломатический бой с Россией… Аплодирую Президенту Порошенко и его дипломатическому корпусу, которые и являются победителями саммита в Хельсинки», — написал на своей странице политолог Павел Нусс».

Схоже, що політолог Нусс помітив те, чого ніхто в світі не помітив! Бо ось оцінки саміту, де Президента Порошенко, а, тим більше, його “перемоги”, і поряд не стояло.
«Вопрос к президенту Трампу на фоне его встречи с Путиным: «Вы знаете, за какую команду вы играете?», — написала суперник Трампа на виборах Хіларі Клінтон в Twitter.
Ще різкіше висловився і екс-глава ЦРУ Джон Бреннан: «Выступление Дональда Трампа на пресс-конференции в Хельсинки выходит за пределы понятия «особо тяжких преступлений и проступков». Это не что иное как предательство. Мало того, что комментарии Трампа имбецильны, он полностью в кармане Путина. Патриоты-республиканцы, вы где?»
Кому й цього замало, ось думка впливового однопартійця Трампа — сенатора Джона Маккейна («Гордон.ua», 17.07.2018 р.):
«Ни один из предыдущих президентов никогда не унижал себя тем, что становился в более презрительное положение перед тираном. Президент Трамп не только не смог сказать правду о противнике; но выступая от имени Америки перед всем миром, наш президент не смог защитить все, что делает нас такими, какие мы есть, – республикой свободных людей, посвятившей себя делу борьбы за свободу в нашей стране и за рубежом…
Урон, нанесенный наивностью президента, эгоизмом, ложным пониманием эквивалентности с автократиями и симпатией к автократам, трудно даже оценить. Но ясно, что саммит в Хельсинки был трагической ошибкой».
Це поки все про «перемогу» Президента Порошенка.
Втім поки спочатку Європа, а тепер вже й Америка почала лютувати з приводу поведінки Трампа, загнаного путінським компроматом в глухий кут, і у нас дещо відбулося. Під час протесту “євробляхерів” дісталося кільком народним депутатам. З цього приводу на одному із ток-шоу висловився відомий тележурналіст Роман Скрипін:
“Не треба нас лякати “реваншистами”, треба парламенту і Президенту сказати, чого вони досягли і показати успіхи. Реванш – це ви, адже система відновилася”, – сказав Скрипін, звертаючись до Порошенка та нардепів».
А далі Роман продовжив вже у Facebook: «Я нині пишу про те, що бачу. Для того, аби схаменутися, й закрутити рулетку назад — критично мало (часу). Максимум — місяць… Все пішло, на жаль, за критичною парадигмою. Я про взаємини суспільство — влада. Тут руйнація. Відсутність довіри. А відтак, як наслідок — насильство. Влада сама показує, що боїться сили. А сила не відчуває меж. Інтелігентності та інтелекту тут не буде. Що буде? Будуть просто лупити в прямому розумінні чиновників та наближених. Під «гарячу руку» можуть потрапити усі. Навіть журналісти… Мені прикро, але народні депутати й міністри і навіть САМ Президент не відчувають напруги знизу. Немає жодного клапану. Є кипіння тотальне. І, як у випадку з пароваркою, знесе усю кришку. Ви це розумієте? У вас лишилося, насправді пару тижнів, аби випустити пару». (14.07.2018 р.).
Найстрашніше ж не те, що таких справді очевидних речей не бачать Президент, політолог Нусс і Ко. Не бачать їх і «Свідки 145 реформ»! Не розуміючи при цьому, що радіти повільному, але відвертому вбивству Надії Савченко в СІЗО — соромно, а розвішувати вуха на чергову телевізійну піар-брехню — страшно!
Втім, коли вірити Скрипіну, то до масового прозріння — ще цілий місяць. І яким же важким буде тоді наше похмілля…

Леонід Романовичов