На честь видатного запоріжця у польському місті назвуть вулицю

1223
0

У Вроцлаві буде вулиця генерала Армії УНР Марка Безручка — маґістрат має ідею, щоб у Вроцлаві була вулиця імені генерал-хорунжого Армії УНР Марка Безручка, повідомляє Радіо Вроцлав.

Уродженець Запорізького краю генерал Безручко є символом доброї польсько-української співпраці і тому, на погляд представників органа міського самоврядування, він міг би стати покровителем однієї з вроцлавських вулиць на 100-річчя незалежності Польщі.

Ідею міської ради підтримують українці, які мешкають у Вроцлаві – підкреслює журналіст Олександр Мартинюк:

«Мені дуже приємно, що у Вроцлаві одна з вулиць буде названа ім’ям українського героя. Я думаю, це справді дуже добра ідея, оскільки це напевно поліпшить взаємини між Україною і Польщею. Приємно, що це вже чергова вулиця, яка пов’язана з Україною».

Вулиця генерала Марка Безручка, якого тлінні останки спочивають на православному цвинтарі у Варшаві, була б третьою вулицею у Вроцлаві, що пов’язана з Україною. Нині в столиці Нижньої Сілезії є вже вулиця Тараса Шевченка та вулиця Українська.

Марко Безручко народився 31 жовтня 1883 року в містечку Токмак, нині Запорізької області.
Закінчив Одеське піхотне юнкерське училище (1908). В 1914 закінчив Миколаївську військову академію в Петербурзі. На різних офіцерських посадах в російській армії воював і був пораненим в роки Першої світової війни.

З 15 грудня 1918 року начальник оперативного відділу Головного управління Генерального штабу Армії Української Держави. З 12 березня 1919 — начальник штабу Окремої Запорізької бригади ім. Симона Петлюри Дієвої армії УНР. З 26 квітня 1919 — начальник штабу Корпусу Січових Стрільців (командир Євген Коновалець), член Стрілецької Ради.

Після підписання Варшавського договору 1920 дивізії Марка Безручка і Олександра Удовиченка розпочали спільно з польською армією наступ на Київ під час польсько-радянської війни 1920. 7 травня 1920 дивізія Безручка в авангарді польсько-українських військ зайняла Київ.

З серпня 1920 командував Середньою групою військ Армії УНР. Разом із начальником штабу 6-ї Січової дивізії полковником Всеволодом Змієнком очолював героїчну оборону міста Замостя 28 серпня — 2 вересня 1920 та вийшов переможцем тут у запеклих боях союзних польсько-українських військ (6-та січова стрілецька дивізія УНР і 31-й польський полк) проти окупаційних військ Росії — першої кінної армії Будьонного.
Автор книги «Українські Січові Стрільці на службі Батьківщині».
Марко Данилович Безручко помер 10 лютого 1944 року.


ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here