Прем’єру вистави «Чоловік та жінки, або Шалені дні Ананія Горунського» показала Запорізька Студія театрального мистецтва «PERFORMANCE»

27391
0

Днями у приміщенні центру переговорів та заходів «RESPECT-простір подій», пройшов благодійний вечір, організований фондом «Джерело єдності» спільно зі Студією театрального мистецтва «PERFORMANCE».

У рамах заходу відбулася презентація прем’єрної роботи студії «PERFORMANCE» – комедійної вистави — терапії «Чоловік та жінки або Шалені дні Ананія Горунського», режисером-постановником  якої виступив добре відомий запорізьким театралам Геннадій Широченко. Також він виконав у ній головну роль. Крім того, перед початком показу організатори провели презентацію Благодійного фонду «Джерело єдності» широкому загалу. Після неї було підписано меморандум про співпрацю фонду з Широківською ОТГ.

Всі, хто вирішив долучитися до благородної і вкрай потрібної справи, придбали на виставу благодійний квиток. Частину коштів, виручених від продажу квитків, буде направлено на допомогу ЗСУ та підтримку програм БФ «Джерело єдності».

Сюжет спектаклю, створеного за п’єсою дуже популярного у свій час драматурга Леоніда Зоріна, доволі простий. Головний герой твору, написаного у 1970 році, Ананій Семенович Горунський звертається до психоневрологічного диспансеру з єдиним проханням: видати йому довідку про те, що він не перебуває у цьому лікувальному закладі на обліку. Здається, що може бути простішим? Але виявляється, що отримати цей, на перший погляд дуже простий документ, зовсім непросто…

На долю Горунського випадає багато подій та випадкових знайомств, які стають для нього своєрідним випробуванням на міцність. Проходячи крізь них, він остаточно усвідомлює, що не треба шукати щастя десь далеко: воно знаходиться поруч, у його власній родині.

–З огляду на те, що п’єса Зоріна була написана за радянських часів російською мовою, ми творчо переклали цей твір на українську мову. Для того, щоб адаптувати його до реалій сучасності, трошки змінили авторські акценти: хотілося, щоб майбутня вистава була про взаємини чоловіків та жінок, а також про родинні стосунки. В підсумку вона вийшла і комічною, і трагічною, і водночас соціальною!

Репетиції ми розпочали ще взимку, до початку повномасштабного російського вторгнення до України, планували, що прем’єра вистави стане чудовим подарунком жінкам на 8 березня. Але, на превеликий жаль, сьогодні в нашій країні триває кривава, жорстока й підступна війна… На щастя, через деякий час ми змогли відновити репетиційний процес, який здійснювали  в усіх можливих формах, і довести справу до логічного завершення.

Своє головне завдання як режисер я бачив в наступному: зробити так, щоб ця вистава стала для людей ковтком мирного психологічного розвантаження. Щиро сподіваюсь, що нам це вдалося! – розповів Геннадій Широченко.

У 1978 році за п’єсою Зоріна був створений телевізійний естрадно-сатиричний спектакль, у якому зіграли батьки легендарного Андрія Миронова – Марія Миронова та Олександр Менакер. Згідно із задумом автора, тоді режисер Борис Львов-Анохин усі жіночі ролі довірив Марії Мироновій. Геннадій Широченко обрав інший шлях: на сцені поруч із ним знаходяться п’ять чарівних актрис – зовсім юна, але вже досвідчена Катерина Галустян, а також Катерина Слатвінська, Діана Арзамаскова, Олександра Неборак, та багаторічна улюблениця всіх поціновувачів вокального мистецтва, солістка Запорізької обласної філармонії Юлія Якса (недарма говорять, що дійсно талановита людина талановита у всьому).

–Працювати з Геннадієм Петровичем – це завжди задоволення! Як режисер він вимогливий, але разом з цим для кожного актора Геннадій Широченко завжди є добрим та чуйним наставником. Цей спектакль – наша не перша спільна робота. Але кожного разу, коли він запрошує мене у свій новий проект, я кожного разу відчуваю радість. Тому що впевнена: це буде неоціненний досвід! – поділилася юна актриса Катерина Галустян.

–З Геннадієм ми співпрацюємо вдруге. Вперше доля звела нас під час роботи над фольк рок-оперою «Легенда про отамана», яку Широченко ставив у Запорізькій обласній філармонії. Він – талановитий професіонал, тому працювати з ним дуже комфортно! Мені було відомо,  що учасники студії «PERFORMANCE» репетирують новий спектакль. Роль відомої поетеси Істоміної, яку виконую я, повинна була зіграти інша актриса. Але коли почалася війна, вона виїхала за кордон. Потім вирішили, що вистава буде ставитися українською мовою, і на місце, яке з об’єктивних причин виявилося вакантним, запросили мене. Таким чином я стала частиною цього проекту! – додала наостанок Юлія Якса.

Разом з Геннадієм Широченком дівчата створюють блискучий акторський ансамбль, який захоплює увагу глядачів з перших хвилин театрального дійства і не відпускає до самого кінця вистави.

На сцені вирують емоції та пристрасті, а в залі звідусіль лунає щирий сміх та гучні оплески…

Тому поставленої мети творці нової вистави, безумовно, досягли. Зцілення людських душ за допомогою театрального мистецтва відбулося! Дуже хочеться, щоб цей оздоровчий ефект протримався якомога довше. Щира дяка всім причетним за подаровану радість та незабутні враження!

Володимир БУТ, фото Олега ВАЛИКА