На «Запорозькій Січі» Святий Миколай привітав дітей воїнів АТО

1100
0

У неділю на Історико-культурному комплексі «Запорозька Січ» відбулося подвійне свято. Діточок запорізьких, вільнянських та мелітопольських військових, що служать у Збройних Силах України, та ветеранів АТО/ООС вітав Святий Миколай. А опівдні в козацькій церкві Покрова Пресвятої Богородиці відбулася передача Вифлеємського вогню*, який традиційно з 2011 року привозять зі Львова запорізькі пластуни під керівництвом Ярослава Мотрича.

До організації подій долучилися НЗ «Хортиця», що гостинно відчинив для маленьких відвідувачів усі об’єкти січового комплексу, Православна церква України, Запорізький осередок національної скаутської організації України ПЛАСТ, ГО «Запорізький медіа-центр» та меценати, які придбали малечі новорічні подарунки.

Настоятель церкви на Запорізькій Січі — капелан отець Віктор Ткач ініціював з організаторами об’єднання свята Святого Миколая з поширенням Вифлеємського вогню.

Дощ та вітер не завадили затишній атмосфері доброго свята: Святий Миколай у своїй світлиці питався, чи гарно поводилися маленькі українці протягом року, чи поважали старших, чи не кривдили менших, загадував загадки, заохочував до малювання новорічних ялинок, оленів, зайчаток та інших тваринок, співання святкових пісень.

Дідусю допомагали запорізькі й мелітопольські пластуни. До речі, цей дитячий патріотичний рух поширюється у Запорізькій області, зокрема, в Мелітополі вже 50 пластунів, з якими п’ятеро працюють дорослих інструкторів-волонтерів. Насамкінець кожна дитина отримала від Святого Миколая подарунок.

А тоді діти долучилися до урочистостей у Церкві Покрова Пресвятої Богородиці, де зібралися представники різних християнських конфесій. Єпископ Запорізький та Мелітопольський Православної Церкви Україні владика Фотій Давиденко благословив церемонію поширення Вифлеємського вогню, побажав нашій країні перемоги у війні з агресором, а пластуни разом з іншими учасниками свята заспівали символічні різдвяні пісні.

Після цього розпочалася сама передача Вифлеємського вогню, на якій кожен охочий міг взяти з собою частинку вогню миру. Присутні на події військові капелани того ж дня повезли його частинки на передову до воїнів, які боронять нашу Україну.