Ремені безпеки – міфи й реальність

3187
0

Сідаючи в машину досі не пристібаєтеся ременями безпеки? У зв’язку з введенням в Україні штрафних санкцій з усіх не пристебнутих людей, які перебувають у салоні, чимало людей усе-таки стали використовувати ремені за призначенням. На жаль, переважна кількість тільки через це. Теж саме стосується обов’язкового страхування, яке так спростили що вже для кожного доступна автоцивілка онлайн. Мало хто замислюється над необхідністю та корисністю цих двох речей, доповнюючи своє небажання різними міфами та забобонами. Розбираємося з міфічними твердженнями, пов’язаними з ременями безпеки.

1. Будуть на заваді якщо потрібно буде вибратися.

Щоб не відбувалося з авто після зіткнення – пожежа, падіння у воду, до нього ще потрібно дожити переживши удар. Крім того, сучасні ТЗ оснащені системами та застібками котрі легко розстебнути.

2. Подушки безпеки повністю замінюють ремені.

Розкриваючись подушка летить з великою швидкістю та певною силою удару. Якщо людину не буде притримувати ремінь, вона просто вдариться об кермо і буде добита подушкою.

3. За наявності страховки пристібатися необов’язково.

Звісно, добре, якщо є автоцивілка онлайн або навіть КАСКО, але вони продумані тільки для компенсації фінансових витрат, життя зі здоров’ям вони не повертають.

4. Якщо невелика швидкість – ремені не потрібні.

Навіть за швидкості в 50 км/год водій вилітає, пробивши головою лобове скло, при цьому в 90% гине.

5. Якщо сидіти одразу за водієм – нічого не буде.

У разі лобового зіткнення пасажир все одно вилітає, в наслідок перевороту автомобіля смертність дорівнює 75%.

6. Маленьких дітей достатньо тримати на руках пристебнутому дорослому.

Навіть за найнижчої швидкості в 30 км/год семикілограмова дитина перетворюється на ядро масою в 135 кг. Таку вагу не втримати навіть чоловікові у відмінній фізичній формі.

7. У межах міста можна не пристібатися.

Загалом цей міф взаємопов’язаний із низькою швидкістю. Проте згідно зі статистикою 75% водійських і пасажирських смертей трапляються під час поїздки у сорокакілометровій зоні від дому.

8. Тварин і багаж під час перевезення не обов’язково фіксувати.

Тут та сама історія, що й з дитиною. Від сили швидкості вони також перетворюються на зброю для пасажирів. При цьому смертність тварини навіть у разі незначної ДТП – 100%.

9. Ремінь сам по собі може травмувати.

Так, іноді шлея може призвести до механічного опіку, значних синців, здавлювання грудини, навіть перелому ключиці. Це може символізувати про колосальну силу удару під час зіткнення. У такому разі без ременів безпеки людина б загинула на місці.

10. Незручно використовувати, особливо якщо їхати довго/мало.

У кожного знаходиться своя причина. Хтось не бачить сенсу пристібатися для короткої дистанції, хтось тривалої, але підсумок один – незручно. Так, з перших спроб можна відчувати дискомфорт, проте коли звикнеш створюється зворотний ефект.

11. Якщо викине з машини – виживаність вища.

Множинні тести й статистика засвідчили, що в разі, коли не пристебнуту людину «викинуло» за межі авто, ймовірність виживання дорівнює 1%, а у 100% після цього веде до інвалідності.

Кожен прагне свободи й не терпить скутості рухів. Саме тому, напевно, використання ременів безпеки «обросло» такою кількістю міфів. Проте в цьому разі краще погодиться на незначні обмеження, які, можливо, в майбутньому врятують життя.