Чим небезпечні опіки шкіри

2995
0

Опіки трапляються в побуті доволі часто. Це стосується як дітей, так і дорослих. Опікові пошкодження шкіри можуть статись від довгої дії прямих сонячних променів, відкритого вогню, потрапляння на шкіру окропу чи інших речовин високої температури. Також стаються хімічні опіки чи пошкодження внаслідок електричного струму.

У будь-якому разі опіки дуже небезпечні та потребують негайного лікування. Одним із найефективніших лікарських засобів є мазь Левомеколь». Придбати Левомеколь можна за посиланням https://apteka911.ua/drugs/levomekol-d1540 на сайті МІС «Аптека 911». Мазь діє як антисептик та імуностимулятор, має в складі антибіотик. Цей доступний за ціною фармпрепарат довів свою ефективність на практиці. Крім опіків, мазь призначають для лікування інших пошкоджень шкіри.

Опіки: як надати першу допомогу

Тяжкість опіків визначають глибиною пошкодження шкірних тканин та підшкірних шарів. Розрізняють 4 ступені опікових уражень:

  1. Невелика площа шкіри має набряк, почервоніння, значний біль та підвищення температури безпосередньо в місці опіку.
  2. Утворення пухирів та відшарування шкіри на всій ділянці опіку. Значно підвищується загальна температура тіла.
  3. Шкіра набуває сірого кольору внаслідок глибини ураження, або ж вкривається чорними чи коричневими плямами. Починається відторгнення та некроз тканин.
  4. Найтяжчий ступінь характеризується обвугленим виглядом шкіри, людина впадає в стан шоку, не приходить до тями.

III та IV ступінь потребують негайної лікарської допомоги та реанімаційних дій. При I та II ступеню рекомендується консультація лікаря, але перші дії у вигляді накладання стерильної пов’язки з Левомеколем можна виконати самостійно.

Левомеколь: обов’язковий препарат у домашній аптечці

Левомеколь — мазь, що має бути під рукою. Її можна використовувати в таких випадках:

  • легкі опіки на невеликих ділянках;
  • порізи та подряпини;
  • обмороження;
  • гнійні ураження — фурункульоз, карбункул, акне;
  • пролежні.

Мазь накладають на відкриті рани, опіки та трофічні язви. За наявності в рані гною чи некротичної тканини дія мазі все одно буде ефективною. Левомеколь можна застосовувати як на поверхні шкіри, так і для слизових оболонок. Мазь накладають безпосередньо на ділянки тіла у вигляді компресів, а також просочують препаратом марлеві турунди та закладають їх у рани, пазухи носа тощо. Переваги Левомеколю: невисока ціна, доступність та висока ефективність, що робить препарат популярним і часто використовуваним у лікувальній практиці.