Стихія вогню: 5 великих київських пожеж

2252
0

Як повідомляє Мій Київ, будь-яке інше місто схильне до впливу стихій. Тут можуть відбуватися урагани, може затопити вулицю чи почнеться аномальна спека, яка затягнеться кілька тижнів. Однак не варто забувати про ще одну природну стихію. І ця стихія – вогонь. В історії відомо чимало випадків, коли горіли великі міста. Київ також не став винятком. Розповідаємо про п’ять великих пожеж в історії Києва.

Подільська пожежа

У 1811 році на Подолі сталася масштабна пожежа, в результаті якої вона вигоріла майже повністю.

Пожежа почалася у безвиході біля Житнього ринку. На той час вулиці Подолу були вузькими, а будинки розташовувалися дуже близько одна до одної. Саме через це пожежники не змогли вчасно загасити спалах.

Загалом поширенню вогню сприяли кілька факторів. По-перше, погода на той час була дуже спекотна, адже надворі був липень, а по-друге, майже всі будівлі були дерев’яними. Постраждали навіть кам’яниці. У них згоріли дахи та вікна.

Пожежа тривала три дні і за цей час встигла знищити понад 2 тисячі споруд. Якогось моменту вогонь став підніматися до Верхнього міста, але, на щастя, його вдалося загасити.

За однією з версій спалах не був випадковим, адже через рік подібна пожежа сталася в Москві. Вважається, що Поділ підпалили французькі шпигуни або місцеві провокатори.

Пожежа в радіотелевізійному комплексі

А ось 1996 року серйозно постраждало українське телерадіомовлення. В усьому виною стала пожежа в Радіотелевізійному комплексі. І, що дивно, пожежників викликали не працівники комплексу, а мешканець Хрещатика, чий будинок знаходиться поряд із цією будівлею.

Пожежа спалахнула глибокої ночі в центральній апаратній радіомовленні і тривала до раннього ранку. Оскільки комплекс – об’єкт державної ваги, його гасінням займалося близько ста пожежників, проте їм довго не вдавалося загасити полум’я. Якби вогонь дійшов до горища, постраждали б і сусідні будинки, які знаходяться дуже близько до комплексу.

Під час пожежі повністю вигоріли центральна апаратна та апаратно-студійний комплекс №1, де знаходилося новітнє іноземне обладнання. Крім того, постраждала й половина фонотеки українського радіо. Людських жертв, на щастя, вдалося уникнути.

Вважається, що пожежа виникла внаслідок необережного поводження з електротехнікою. Але також є версія, що в будівлі було підпалено. Проте точної відповіді, що сталося тієї ночі, немає досі.

Пожежа в Аграрному університеті

У 2013 році у Києві згорів третій корпус Аграрного університету. Займання почалося на третьому поверсі і поступово вогонь охопив усю будівлю університету. Загалом за півтори години там повністю вигоріли два поверхи.

У гасінні пожежі взяли участь 22 підрозділи пожежників, а заграва від спалаху виднілася в радіусі кількох кілометрів. На той час, як вогонь вдалося загасити, корпус згорів практично вщент.

Найголовнішою версією пожежі став підпал. Будинок знаходиться поряд із Голосіївським лісом, а на місці університету давно хочуть звести котеджі. Так чи інакше, але на відновлення корпусу знадобилася сума 68 мільйонів гривень.

Під час пожежі згоріло цінне телекомунікаційне обладнання, архівні приміщення та обвалився дах. Проте людських жертв вдалося уникнути.

Пожежа у Будинку профспілок

Пожежу в Будинку профспілок, без сумніву, можна назвати однією з найтрагічніших подій 2014 року. Під час революції туди відносили поранених, де медики надавали їм допомогу. Через пожежу будівля згоріла практично повністю.

Під час початку займання там перебувала 41 особа, яка була екстрено евакуйована. Але, на жаль, двом не вдалося втекти. Їхні останки були знайдені в будівлі трохи пізніше.

Пожежа почалася в ніч проти 19 лютого. Незважаючи на те, що з того моменту минуло вже 7 років, причину займання так і не вдалося. Одні люди вважають, що будівлю підпалили силовики, намагаючись у такий спосіб виманити протестантів. Інші стверджують, що пляшку із запальною сумішшю закинув хтось із активістів. Так чи інакше, але вогонь знищив майже всю будівлю та двох людей, які не змогли вибратися.

Пожежа стала переломним моментом у ході революції, а загасити вогонь вдалося лише вранці 20 лютого.

Пожежа у кінотеатрі «Жовтень»

У тому ж 2014 році було здійснено підпал кінотеатру «Жовтень». Займання сталося під час кіносеансу: невідомі кинули запальну димову шашку прямо до залу для глядачів. Пожежа тривала 5 годин, і за цей час кінотеатр практично повністю згорів.

За однією з версій, на його місці хотіли побудувати черговий торговий центр. До 2013 року було зроблено багато спроб виселити кінотеатр із будівлі, але всі вони не повінчалися успіхом. Тому, можливо, противники кінотеатру вирішили діяти радикальнішими методами.

Незважаючи на те, що шашку кинули просто у кінозал, дивом обійшлося без постраждалих. Персонал кінотеатру діяв метушні, проте всіх людей вдалося вчасно вивести з будівлі. А за кілька років кінотеатр повністю відновили.