Запорізькі військкомати розповіли про переваги служби на контракті

1373
0

Запорізькі війскомати розповіли про переваги служби на контрактіОбґрунтування переведення Збройних Сил України на комплектування за контрактом.

Переведення Збройних Сил на комплектування за контрактом є одним із найважливіших етапів їх будівництва та розвитку.

Залучення до військової служби за контрактом кращих військовослужбовців-професіоналів, які мають бойовий досвід, суттєво впливає на кількісно-якісний показник Збройних Сил України, дозволяє підвищити рівень укомплектованості Збройних Сил, загальноосвітній рівень, підвищити морально-психологічні та інші характеристики військовослужбовців, а також значно знизити соціальну напругу у суспільстві, пов’язану із системою комплектування за призовом.

Комплектування екіпажів військової техніки фаховими військовослужбовцями – контрактниками, впливає також на терміни експлуатації військової техніки, зниження її втрат через непрофесійне використання.

Характер процесу переведення Збройних Сил на комплектування за контрактом визначається такими чинниками:
воєнними інтересами держави;
перспективами будівництва та розвитку Збройних Сил;
економічними, внутрішньополітичними, демографічними та соціальними реаліями розвитку суспільства;
рівнем демократизації суспільства;
загальноосвітнім рівнем населення.

Умови і переваги проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України.

Умови прийняття: — громадяни України, віком від 18 до 60 років, призовники, військовозобов’язані рядового і сержантського (старшинського) складу, офіцери запасу та жінки які пройшли у військовому комісаріаті медичний огляд, професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби, мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту .

Переваги:

— стабільне грошове забезпечення та поетапне його зростання ( з січня 2016 р. на першому році служби солдат отримує від 7000 грн);-         речове забезпечення у відповідності до визначених норм і термінів;-         безоплатна медична допомога військовослужбовцю та членам його сім’ї ;-         право на санаторно-курортне лікування;-         можливість отримання вищої освіти за рахунок держави без відриву від служби;-         можливість отримання безкоштовного житла за рахунок держави;-         щорічна відпустка від 30 до 45 календарних днів;-         можливість отримання первинного офіцерського звання;-         отримання права на пенсійне забезпечення за вислугою років а не за віком.

  • можливість отримання вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» у ВВНЗ за рахунок держави без відриву від служби.

Для тих хто працює і бажає проходити військову службу за контрактом або буде призваний за призовом під час мобілізації зберігається робоче місце і середньомісячна заробітна плата. Кодекс законів про працю України ст.119 «Гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов’язків» за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установах, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.

Прийом офіцерів запасу на військову службу за контрактом!

► Можливість укладення контракту на строк до 5 років;

► Грошове забезпечення – від 9 тис. грн.;

► Надбавки за період служби в АТО;

► Грошова компенсація за найм житла в іншому адміністративному місці мешкання -1,5 — 3,5 тис. грн;

► Вибір місця проходження військової служби.

Строки військової служби при прийнятті на військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу.

Для громадян України, які вперше прийняті на військову службу за контрактом, встановлюються такі строки військової служби в календарному обчисленні:

з військовослужбовцями, прийнятими на посади рядового складу – строком на 3 роки;

з військовослужбовцями, прийнятими на посади сержантського і старшинського складу – строком від 3 до 5 років залежно від згоди сторін;

з військовослужбовцями, які приймаються на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення правового режиму воєнного стану – до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію;

з військовослужбовцями строкової військової служби та військовослужбовцями військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, осіб, звільнених з військової служби під час дії особливого періоду, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану (настання воєнного часу) або оголошення рішення про демобілізацію –строком на 6 місяців.

(У разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію дія таких контрактів припиняється достроково).

Довідково. Стаття 231. Закону України “Про військовий обовязок і військову службу”N 2232-ХІI – 1992 року (із змінами).

Звертатися: Заводський РВК, м. Запоріжжя, вул.Лізи Чайкіної, 65.а, Тел. (061)236-50-33, (063)6487024, 0731656461, 0669044579

Військовий комісар Заводського районного військового комісаріату підполковник  Г.А. ЛЮБАРСЬКИЙ