Резонансное дело: НАБУ задержало директора «Запорожского титано-магниевого комбината»

568
0

 

Сегодня сотрудники Национального антикоррупционного бюро задержали директора ООО «Запорожский титано-магниевый комбинат». Об этом сообщает пресс-служба НАБУ.

Отмечается, что задержание произошло в рамках начатого в июле этого года расследования НАБУ. Следователи ведомства расследовали злоупотребление служебным положением, которое привело к растрате денежных средств в особо крупных размерах. Задержанному готовятся вручит подозрение в совершении преступления предусматриваемого статьей 191, часть 5 Уголовного кодекса Украины.

Читайте также:«Основание» взыскало с «Водоканала» долг в размере 360 000 гривен

«Слідство встановило, що впродовж 2014-2015 років на модернізацію виробництва ТОВ «ЗТМК», відповідно до договору про заснування, компанія-співвласник «TOLEXIS TRADING LIMITED» виділила 880 млн грн. Однак, директор підприємства, зловживаючи службовим становищем, вчинив розтрату більшої частини отриманих грошових коштів (492 млн грн), перерахувавши їх на користь третіх осіб. Зокрема, замість фінансування видатків на модернізацію, кошти спрямовано ПАТ «Холдингова компанія «Енергомережа», ВАТ «Запоріжжяобленерго», ПАТ «Комерційний банк «Надра» та ТОВ «Сінтез Ресурс» — в рахунок погашення заборгованості ДП «ЗТМК» перед зазначеними суб’єктами. Тоді як ці платежі мала здійснити компанія «TOLEXIS TRADING LIMITED» за умовами, передбаченими договором заснування ТОВ «ЗТМК»…

… ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» було створено у 2013 році державою в особі Фонду державного майна України (володіє 51% статутного капіталу) та Кіпрською компанією «TOLEXIS TRADING LIMITED» (49%). Остання зобов’язалася сплатити борги держпідприємтсва, на основі якого було створено ТОВ, та інвестувати 110 млн доларів США на впровадження передових технологій і устаткування вітчизняних та зарубіжних фірм. Запорізький титано-магнієвий комбінат є єдиним виробником губчастого титану в Європі.». – заявили в ведомстве.


ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here