Субсидія-2016: що змінилося в програмі надання субсидій цієї осені

678
0

 

subsidiyaМета субсидій – надання допомоги населенню з оплати комунальних послуг в умовах різкого підвищення тарифів на житлово­комунальні послуги. Урядом  внесено зміни до порядку призначення субсидій, які дозволять кожному громадянину звернутися за призначенням субсидії.

Постановою Кабінету Міністрів №635 від 8 вересня передбачено, що  в разі звернення за призначенням субсидії громадянин є непрацюючим пенсіонером, який не має інших доходів, крім пенсії, в її середньомісячному сукупному доході враховується розмір пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.

Таким чином,  непрацюючим пенсіонерам, які звернуться за призначенням субсидій з вересня, субсидія буде призначена за новими правилами, виходячи лише з розміру щомісячної пенсії, а не сукупного доходу за весь 2015 рік.

Кабмін змінив порядок розрахунку доходів для врахування при призначенні субсидії для тих, хто перебував на строковій військовій службі. Якщо громадянин проходив строкову службу в рік, за який враховуються доходи при призначенні субсидії, то середньомісячний сукупний дохід незалежно від отриманих такою особою доходів визначається на рівні половини розміру прожиткового мінімуму.

Що стосується тих, хто досяг 18­річного віку станом на 1 січня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії: якщо середньомісячний сукупний дохід менше прожиткового мінімуму або доходи відсутні, але такий громадянин навчався на денній формі навчання у загальноосвітніх, професійно­технічних або вищих навчальних закладах, то для розрахунку субсидії середньомісячний дохід такої особи визначається на рівні одного прожиткового мінімуму.

Згідно з постановою Кабміну, нові правила торкнуться також громадян, середньомісячний сукупний дохід яких менше прожиткового мінімуму, але які протягом зазначеного періоду отримували якісь соціальні виплати (пенсії, стипендії, допомога при народженні (усиновленні) дитини тощо) або будь­які доходи, отримані особою, яка не досягла 18­річного віку, то в розрахунок субсидії включаються фактичні розміри отриманих такими особами доходів.

Також визначено, що якщо у громадянина відсутні доходи, для розрахунку субсидії середньомісячний дохід такої особи  включається на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму.

У той же час, в окремих випадках за рішенням районних виконавчих органів міських рад або комісій, які ними утворюються, для осіб, які проживають в сім’ях, що опинилися в складних життєвих обставинах, в розрахунок субсидії може включатися середньомісячний сукупний дохід на рівні одного прожиткового мінімуму.

Також постановою з переліку доходів, які враховуються при призначенні субсидії, виключено вартість безоплатно отриманих санаторно­курортних путівок, протезно­ортопедичних виробів, засобів реабілітації, суми, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження його здоров’я, що пов’язане з виконанням ним трудових обов’язків.

Запрошуємо мешканців міста до районних управлінь праці та соціального захисту населення за місцем проживання скористатися правом отримання житлової субсидії.

Управління праці та соціального захисту населення по Олександрівському району

Наша адреса: вул. Олександрівська, 26,

 тел. 764­33­99