Роки не стали на заваді героїзму: 60-річний співробітник Міської пожежної команди врятував людину (ФОТО)

605
0

%d0%bf%d0%be%d0%b6%d0%b0%d1%80%d0%bd%d0%b8%d0%ba%d0%b8-4Місце для подвигу є в житті кожного, незважаючи на час доби, вік та різні життєві обставини. Підтвердження цієї аксіоми люди знаходять щодня у повсякденному житті.

25 листопада запам’ятається Сергію Літучому надовго, адже тоді, ризикуючи власним життям, він врятував на пожежі 57­річного чоловіка. Того дня о 17.57 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення, що на території дачного кооперативу в селі Малокатеринівка Запорізького району в одному із будинків сталася пожежа. Згідно з планом залучення сил та засобів для Запорізького району для того, щоб надати допомогу можливим постраждалим та розпочати оперативно­рятувальну операцію, на місце події вирушили співробітники Міської пожежної команди №2. Їхній виїзд був не випадковий, адже з огляду на територіальне розташування час прибуття скорочувався вдвічі, оскільки відстань від села Кушугум, де розміщена пожежна команда, до Малокатеринівки складає 9 км, яку вогнеборці подолали менш ніж за 15 хвилин. Слідом за ними на ліквідацію загоряння вирушили рятувальники 8 Державної пожежно­рятувальної частини, мінімально можливий термін прибуття яких склав 25 хвилин, що обумовлено значною віддаленістю від району виникнення пожежі.

Тоді ще ніхто не знав, що різниця в 10 хвилин і професіоналізм Сергія Літучого врятують погорільцю життя.

Слід зазначити, що караул пожежної команди МПК №2 складається з двох осіб: пожежного і водія, тому, прибувши на місце події, вони вдвох розпочали попередню розвідку. На території приватного домоволодіння їх зустріла власниця, яка через паніку не могла навіть попередити про те, що у палаючому помешканні знаходиться ще одна людина.

«Я зайшов у будинок, але через сильне задимлення було важко дихати, тим більш роздивитися, чи є у приміщенні люди. Тут дався взнаки досвід водолаза­рятувальника у минулому – я зміг на декілька хвилин затримати дихання. Цього часу вистачило для того, щоб обстежити приміщення на наявність людей. Навпомацки, у повній задимленості я виявив людину на підлозі і побачив, що верхні кінцівки чоловіка вже були оповиті полум’ям, тому зволікати не було часу. За руки я витяг постраждалого на поріг, де разом із водієм Олегом Сидоренком ми перенесли його у безпечне місце», — розповідає герой.

Ризик має право на існування у тому випадку, коли він виправданий. 60­річний пожежник Сергій Літучий не спасував перед небезпекою і, поклавши на вівтар спасіння ближнього власне життя, ризикнув ним, щоб допомогти людині, яка залишилася повністю безпорадною перед жахом вогняної стихії.

Завдяки вчасно наданому комплексу першої долікарської допомоги чоловік почав дихати. Сергій Григорович одразу передав інформацію до оперативно­координаційного центру Головного управління ДСНС області, після чого на місце події була терміново направлена карета швидкої медичної допомоги. 57­річного погорільця медики госпіталізували до лікарні з попереднім діагнозом «опіки нижніх кінцівок». Крім того, чоловік значно надихався диму, тому в лікарів виникла підозра про отруєння чадним газом.

«З впевненістю можна стверджувати той факт, що караул Міської пожежної команди прибув у максимально короткий термін, який можливий, враховуючи всі фактори, героїзм, проявлений пожежником, який, розраховуючи лише на власні сили, знайшов та надав допомогу постраждалому – врятував останньому життя», — зазначає начальник МПК №2 Запорізького району Микола Чорновол.

Зараз постраждалий знаходиться у лікарні, тому подякувати своєму рятівникові зможе вже після виписки. Сергій Григорович, у свою чергу, досить скромно коментує цю подію і, що досить природно для всіх героїчних людей, героєм себе зовсім не вважає: «Хвала Господові, що чоловік залишився живим. Все інше вже не суттєве. Я працюю у пожежній команді з дати її заснування, тобто вже 13 років, і порятунок людей — це мій обов’язок не тільки як рятувальника, а і як звичайної людини, що здатна допомогти тому, хто цього потребує. Не заради якогось зиску, а просто за велінням серця. Я не міг вчинити інакше, у мене не було навіть такої думки. Лише одна – щоб вистачило сили витягти постраждалого за межі небезпеки, а те, що він залишився живим – уже найцінніша для мене відзнака», — розповів мужній пожежник.

Наразі стали відомі причини загоряння у двоповерховому будинку — виявилося порушення правил експлуатації пічного опалення. Враховуючи холодну пору року і актуальність усіх можливих ризиків, пов’язаних з погодними умовами, ще раз наголошуємо, що немає нічого ціннішого за власне життя і простішого за дотримання правил протипожежної безпеки, які допоможуть уникнути надзвичайних подій і не побачити своє ім’я у зведених даних екстрених служб.

Рятувальники вкотре закликають — обігрівайтесь безпечно!

%d0%bf%d0%be%d0%b6%d0%b0%d1%80%d0%bd%d0%b8%d0%ba%d0%b8-3 %d0%bf%d0%be%d0%b6%d0%b0%d1%80%d0%bd%d0%b8%d0%ba%d0%b8-2%d0%bf%d0%be%d0%b6%d0%b0%d1%80%d0%bd%d0%b8%d0%ba%d0%b8-1