Депутаты Запорожского горсовета взбунтовались против команды мэра Буряка (ДОКУМЕНТ)

1753
0

 

Члены демократических фракций горсовета Запорожья — «Батькивщина», «Солидарность», «УКРОП» и «Самопомощь» — обнародовали обращение с требованием созыва внеочередной сессии горсовета.

Причина созыва — пересмотр условий конкурса по назначению управителей объединений совладельцев многоквартирных домов (ОСМД).

По мнению депутатов, заангажированные действия мэра Владимира Буряка и его подчиненных, принявших решение о проведении конкурса на их условиях, поставят под угрозу интересы сотен тысяч запорожцев и разорят их и без того тощие кошельки (около 4 тысяч многоквартирных домов перейдут, по мнению депутатов, в управление «нужных» людей).

«Усі будинки міста будуть розподілені на 4 лоти, від 600 до 900 будинків у кожному. На нашу думку, умови конкурсу унеможливлюють участь у ньому середніх та малих підприємств, і після проведення конкурсу будинки перейдуть до обслуговування декільком, вже заздалегідь визначеним, компаніям.
Склад конкурсної комісії теж викликає сумніви у об’єктивності та прозорості її діяльності. Так, до складу конкурсної комісії входять лише робітники міського виконкому та його структурних підрозділів – жодного представника громадськості чи депутата, попри те, що деякі депутати писали звернення з проханням включити їх до конкурсної комісії. Однак їх законні вимоги були проігноровані.
Наслідки від проведення конкурсу у вигляді, запропонованому міською владою, для мешканців Запоріжжя будуть шкідливими та незворотними. Це – зростання тарифів за утримання будинку, відсутність відповідальності за надання якісних послуг, занепад житлового фонду міста.
Ми наголошуємо на іншій небезпеці: проведення конкурсу напередодні опалювального сезону ставить під загрозу вчасне підключення будинків до опалення. Тому ми вважаємо доцільним перенести проведення конкурсу після початку опалювального періоду, але не пізніше кінця 2017 року, та внести наступні зміни до умов проведення конкурсу:
Зменшити кількість будинків, яка входить до лоту, з 900 до «від 20 до 100»;
Залучити до складу конкурсної комісії депутатів міської ради.
Для цього фракціями ВО «Батьківщина», «УКРОП», «Об’єднання «Самопоміч» та «Солідарність», пропонується негайно скликати позачергове засідання сесії Запорізької міської ради, для внесення змін до умов проведення конкурсу, зробити його більш доступним для малих компаній, а проведення – прозорим.
Тільки внесення відповідних змін дасть змогу не допустити колапсу в житловому господарстві», — сказано в обращении.

Документ подписали главы фракций «Батькивщина», «Солидарность», «УКРОП» и «Самопомощь». Почему не протестуют против одиозного конкурса депутаты «Оппозиционного блока» понятно. Непонятно почему абстрагировались от животрепещущего вопроса депутаты «Новой политики» и «Нашего края» — вот вопрос…

Как ранее заявлял мэр Запорожья Владимир Буряка, решение о проведении конкурса было принято после проведения значительной подготовительной работы. Конкурс пройдёт в соответствии с законом, за что отвечает сформированная из профильных специалистов конкурсная комиссия.

Дескать, у запорожцев было время выбрать форму управления своим домом. Это могло быть объединение совладельцев, которое приняло дом в управление, или управляющая компания. Если жильцы этого не сделали, то исполнительный комитет городского совета обязан был объявить конкурс на выбор управителя для таких домов.