У Запоріжжі священик УПЦ МП пішов із церкви після обструкції за українську мову

876
0

Виступ ієрея Української православної церкви Московського патріархату Анатолія (Ревтова) українською мовою спричинив скандал на зборах Запорізької єпархії.

Як повідомим порталу Depo.Запоріжжя сам священик, це сталося вчора, 10 січня, під час зборів, які відбувалися у Свято-Покровському кафедральному соборі за участю представників всіх парафій єпархії (священиків та мирян) та під головування митрополита Луки.

Серед інших тем на зборах обговорювали вчинки Анатолія, а саме його гострі коментарі у соцмережах з критикою проросійського курсу УПЦ МП (зокрема у світлі скандалу після відмови священика цієї церкви відспівувати «неправильно хрещену» загиблу дитину). Висловити свою позицію Анатолію не дали — його перервали, бо почав говорити українською мовою.

«Люди, миряни, одразу як закричали: «Говорите на русском». Я їм кажу: українська — моя державна мова. А потім до мене підбігає секретар єпархії, каже: «Ты когда к нам пришел 4 года назад, ты говорил на русском». Кажу йому: «Але після того ваша держава напала на мою державу. Люди змінюються, я змінився». Вони (парафіяни — Ред.) кричали, штовхалися, думав, ще й поб’ють», — розповів священик.

Після цього він пішов зі зборів.

Анатолій додає, що тепер твердо вирішив: продовжувати служіння в УПЦ МП він не зможе. Його проукраїнські погляди вже давно призводили до непорозумінь з іншими членами єпархії.

«Ця церква не є українською. Вона використовує гроші України, заробляє на ній, і водночас ненавидить її. Яка це українська церква, якщо в ній ікона царя висить? Я єдиний в єпархії служив українською — півтора роки поспіль. Один раз я намагався почати проповідь українською, іншим разом просто говорив нею з людьми в соборі — обидва рази настоятель мене за це сварив — мовляв, тебе тут ніхто не зрозуміє», — пояснює чоловік.

Крім того, священики іноді висловлювали невдоволення поїздками Анатолія на Донбас до українських військових та його співпрацею з волонтерами. А сьогоднійшні події стали для нього «останньою краплею».

Нагадаємо, що на початку січня священик Московського патріархату Євген Молчанов під час церемонії поховання відмовився відспівувати маленьку дитину через те, що хлопчик був хрещений в Київському патріархаті. Батьки намагалися знайти допомогу у найближчому храмі (теж МП), але там перед ними просто зачинили двері. Обурені діями священиків Московського патріархату запоріжці почали нести під будівлі церков цієї конфесії дитячі іграшки.
В одному з храмів Запоріжжя охоронець спочатку став виштовхувати дівчат, а пізніше викликав невідомих (підозрюють, що з «бойвого крила» єпархії — організації «Радомір»), які побили ще двох учасників флешмобу, зокрема ветерана АТО. Обурені цим запоріжці влаштували стихійну акцію протесту біля церкви. Запорізький священик УПЦ МП у соцмережах пообіцяв «просто та спокійно» знищувати ворогів. Потім, після широкого розголосу та засудження, змінив повідомлення.


ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here