У Запоріжжі СБУ попередила викрадення грошей з державних банків

1150
0

Співробітники Управління Служби безпеки України в Запорізькій області спільно з поліцією викрили у Запоріжжі хакерське угрупування, учасники якого планували викрадати гроші з рахунків клієнтів банківських установ, зокрема державних.
Правоохоронці встановили, що троє місцевих мешканців збираються здійснити несанкціоноване втручання до інформаційних банківських мереж для отримання доступу до персональних даних клієнтів фінансових установ. Зловмисники із використанням спеціалізованого шкідливого програмного забезпечення планували «зламати» системи дистанційного банківського обслуговування. Через зараження інформаційних мереж банків хакери розраховували отримати несанкціонований доступ до особистих даних клієнтів та зняти гроші з рахунків.
Правоохоронці зафіксували спроби хакерської атаки на банківські мережі та оперативно встановили зловмисників.
Під час проведення обшуків за місцем проживання учасників угруповання співробітники СБ України виявили комп’ютерну техніку з встановленим шкідливим програмним забезпеченням, електронні накопичувачі інформації, міжнародні банківські картки, документацію, які підтверджують наміри здійснити оборудку.
Комп’ютерне обладнання направлено для проведення відповідних експертиз.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 361 Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії.