Голова Запорізької ОДА повідомив, що проти нього готуються провокації

673
0

Голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль провів учора брифінг, під час якого повідомив, що проти нього готуються провокації.

За його словами, протягом 2018 року надходила інформація з різних джерел, що працівники Національного антикорупційного бюро проводили оперативні та слідчі дії. А наразі Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розпочинає повторну перевірку його декларації за 2016 рік через звинувачення у незаконному збагаченні. Зазначена перевірка проводитиметься з ініціативи НАБУ.

​»Про заплановані заходи я дізнавався протягом 2018 року з різних джерел. В тому числі і з ухвал в Державному реєстрі судових рішень, у яких йшлось, що працівниками НАБУ здійснюються слідчі дії щодо мене та членів моєї родини. Слідчі дії, в тому числі і негласні, здійснювалися навіть стосовно моїх неповнолітніх дітей.
​Проте на той час я вважав, що слідчі дії здійснюються в рамках провадження по справі щодо спроби незаконного розпорядження органами Держгеокадастру землями Дружелюбівської виправної колонії та Новомиколаївського конезаводу, по яких навесні 2017 року детективами НАБУ було здійснено обшуки в будівлі облдержадміністрації, вилучено ряд документів та допитано посадових осіб облдержадміністрації в якості свідків.

​Однак нині, з ухвал суду я дізнався, що слідчі дії проводяться в рамках іншого кримінального провадження. Яке, за даними Єдиного державного реєстру досудових розслідувань, було порушено за ухвалою Солом’янського районного суду м. Києва. І цією ухвалою НАБУ зобов’язано внести до реєстру відомості про кримінальне правопорушення за фактом умисного неподання службовими особами Служби безпеки України у 2016 році декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

​В межах цього провадження, як мені відомо, за заявами народних депутатів Сергія Соболєва і Вадима Кривохатька було розпочато слідчі дії щодо мене. Та я вбачаю в діях НАБУ явну заангажованість. Адже, проводячи розслідування за заявами народних депутатів Сергія Соболєва та Вадима Кривохатька, НАБУ не цікавлять численні земельні ділянки Сергія Соболєва, або незадекларовані витрати народного депутата Вадима Кривохатька, які істотно перевищують його доходи. Натомість детективів цікавить: чи користувався я автомобілем своєї матері у 2016 році?

​В рамках згаданої справи детективи НАБУ намагалися довести, що при поданні в 2017 році електронної декларації за 2016 рік мною було задекларовано недостовірну інформацію. Хоча жодного декларування недостовірної інформації з мого боку не мало місця. І саме таких висновків дійшло Національне агентство з питань запобігання корупції. Яке влітку 2018 року завершило повну перевірку моєї декларації за 2016 рік, вказало на окремі невідповідності та надало строк для їх усунення. Разом з тим, навіть складу адміністративного порушення в моїх діях НАЗК не вбачало. У встановлений строк всі неточності я усунув.
​ Оскільки звинуватити мене у спробі присвоєння земель колонії та конезаводу не вдалося, і провадження в тій справі слідством закрито, найближчим часом можна очікувати активних слідчих дій у справі про декларування недостовірної інформації. При чому цим слідчим діям надаватиметься максимальний розголос. Не виключені обшуки з силовим супроводженням, так звані «маски-шоу», в будівлі облдержадміністрації, повідомлення мені про підозру за ст. 366-1 Кримінального кодексу, спроби відсторонити мене від виконання повноважень на час слідства.

​Хочу наголосити: якщо у провадженні йдеться про мою декларацію, то, можливо, недоречно шукати автомобілі чи елінги у приміщенні облдержадміністрації? Я запевняю детективів НАБУ — в Запорізькій ОДА немає людей, які тікатимуть від озброєних автоматами людей, аби приховати мою декларацію! Ці дії не матимуть надалі жодного практичного результату, як не мали показові обшуки НАБУ з автоматниками в облдержадміністрації в березні 2017 року!
​Однак я чудово розумію, що за три тижні до виборів це буде використано як негативний піар-привід. Подібні дії під час завершальної стадії виборчої кампанії, та ще й у прифронтовій області, можуть мати негативні наслідки у вигляді серйозної дестабілізації в суспільстві.
​Мені нема чого боятися, оскільки я не порушував закон, і рішення НАЗК за результатами перевірки моєї декларації є тому підтвердженням. Однак мене непокоїть загроза дестабілізації в прифронтовому регіоні напередодні президентських виборів.

​Саме тому я хотів донести до жителів Запорізької області інформацію про можливі провокаційні дії. Принагідно хочу звернутися до Генерального прокурора України Юрія Віталійовича Луценка з проханням, аби в межах здійснення органами прокуратури процесуального керівництва в кримінальному провадженні були враховані всі обставини справи. І щоб неправомірне оголошення підозри та штучне роздмухування кримінального переслідування не були використані як механізм політичної боротьби», — повідомив Костянтин Бриль.

Нагадаємо, що Костянтин Бриль неодноразово ставав фігурантам журналістських розслідувань, які виявили багатомільйоні статки, щр належать йому та членам його родини. Гідної відповіді на звинувачення суспільство не почуло від очільника області.