Чи дійде до суду конфлікт в гімназії?

1671
0

Нещодавно ми розповідали вам історію про конфлікт, який виник між вчителем початкових класів та директором енергодарської гімназії «Гармонія», в якій викладає педагог. Каталізатором непорозуміння стала скарга доньки директора гімназії, онук якої навчається в класі Лідії Собакіної. Нагадаємо, вчителя звинуватили в булінгу, вона ж свою провину не визнає. На її бік стала й переважна більшість батьків. З приводу заяв, які подавали як на перевірку роботи вчителя, так і на її захист, були створені комісії, але після завершення їхньої роботи історія не закінчилася, а тільки набрала оберти
Лідія Миколаївна розповідає, що після того, як була завершена робота комісії, представники якої працювала на її уроках протягом місяця, їй винесли догану, з якою вчитель не погодилася. Окрім цього, в ювенальну превенцію Енергодару подали заяву аж на тридцяти аркушах, після чого вчитель вирішила відстоювати свою репутацію, повідомляє Медиа-центр Энергодар.
Як виявилося пізніше, другу скаргу написала мама учениці того ж класу, в якому навчається онук директора школи. Ні слова про те, як саме вчитель ображає дитину, в документі не йшлося, але було вказано, що вчитель на неї кричить, а внаслідок цього в дитини виникли проблеми зі здоров’ям. Мати дівчини просить, щоб адміністрація гімназії, цитуємо, «захистила честь та гідність школярки», але не написала, як саме.
Із розповідей самої вчительки нам стало відомо, що вона неодноразово намагалася зв’язатися з батьками дівчини, від яких надійшла друга скарга, щоб спитати, що ж насправді сталося. Мама дівчини відповідала, що спілкуватися на цю тему не має наміру, а тато, як виявилося, навіть не знав про конфлікт.
«Я вважаю, що проти мене організовано мобінг (форма психологічного тиску у вигляді цькування співробітника у колективі). Думаю, що Валентина Миколаївна вирішила виносити мені догани, і просто звільнити так, як вона вже раніше говорила – за статтею», ­ ділиться Лідія Миколаївна.
Вчитель також розповідає, що вирішила звернутися до адвоката, тому що самотужки тримати оборону в неї вже немає сил.
Адвокатом, який зголосився захищати вчителя, став Артем Дубков. Після ознайомлення з матеріалами, а також висновками комісій, він впевнено заявляє про те, що комісії, які працювали в школі, створювали не для встановлення істини, а для підтвердження конкретних звинувачень в булінгу на адресу Лідії Миколаївни.
«Вражає те, що діти у всьому цьому є як і свідками, так і фігурантами, але ж їм потім ще спілкуватися та разом навчатися… А їхні батьки про майбутнє навіть і не замислюються», ­ каже Артем Дубков.
На захист жінки, яка опинилася під прицілом, виступають і енергодарці, в яких вона колись викладала. Вони розповідають, що були дуже здивовані, коли дізналися про конфлікт, а про те, щоб повірити у звинувачення на адресу педагога, і мови навіть не йшло.
«Лідія Миколаївна завжди для нас була другою мамою», ­ розповідає Дар’я Волошко. ­ Вона підтримувала нас, піклувалася та була справедливою. До кожного з нас вона ставилася однаково, та, не дивлячись на обставини, нікого ніколи не вирізняла з­поміж інших».
Після завершення перевірок за першою поданою скаргою батьки школярів, які також підтримують вчителя, отримали відповідь, аналізуючи текст якої, складається враження, що адміністрація освітян та влада міста хочуть, щоб вчитель і директор розібралися в ситуації самі. У той же час вони висловлюють зауваження на адресу і Валентини Макаревич, і Лідії Собакіної, але конкретних дій, які б врегулювали атмосферу в школі, ми не побачили.
«Батьки з самого початку просили лише про те, щоб вчителю дали змогу нормально працювати та виконувати свої обов’язки. І ось саме це прохання, як виявилося, не може виконати ніхто. Як тільки роботу закінчила одна шкільна комісія, розпочала нова ­ за іншою скаргою. Учителю роблять зауваження відносно навіть того, як діти харчуються в їдальні. В таких умовах працювати просто неможливо», ­ констатує мама однієї з учениць Анна Скороспєлова.
Зі слів батьків, майже кожного дня у школі знаходять приводи для нарікань на адресу Лідії Собакіної, які можуть загрожувати їй звільненням. Водночас представники управління освіти наголошують на тому, що ніяк вплинути на цю ситуацію не можуть. На роботу вчителя приймала директор, тож і звільняти, як повідомили члени комісії, її буде Валентина Макаревич, якщо така потреба виникне.
Чим завершиться ця історія, зараз невідомо. Очевидно, що порозуміння сторони конфлікту поки що так і не досягли, тож його вирішення, скоріш за все, перейде у юридичну площину. Але ми сподіваємося, що у підсумку воно буде справедливим та чесним по відношенню до кожної зі сторін.