БК «Запоріжжя» та громадськість міста виступили зі зверненням до президента України (Відео)

881
0

Керівництво клубу, обласна федерація баскетболу разом з громадськістю міста Запоріжжя просять підтримки з боку держави.

Сьогодні баскетбольний клуб «Запоріжжя» скликав прес-конференцію, на яку були запрошені всі небайдужі в нашому краї до цього виду спорту.

– Баскетбол у Запорізькій області розвивається дуже динамічно і показує високі результати. У минулому сезону чотири команди нашої області виграли бронзові медалі. Це БК “Запоріжжя” та бердянська “Чайка” у Суперлізі, “Металург-ЗНТУ” – у чоловічій Першій лізі та студентська команда “НУ Запорізька Політехніка” у чемпіонаті України, де брало участь 252 команди. До того ж двоє гравців БК “Запоріжжя” у складі збірної України посіли друге місце на Всесвітній Універсіаді. Це величезне досягнення, вони виконали норматив майстрів спорту міжнародного класу. Також ми розвиваємо дитячий баскетбол, робимо все можливе аби збільшувати кількість глядачів на матчах. Це не просто. Фінансова ситуація останніми роками все одно дуже складна, томй ми вирішили звернутися до Президента України, щоб рухатися у такому ж темпі та розвивати баскетбол у регіоні. Зараз йде повне перезавантаження влади, у нас народний Президент, тому ми хочемо, щоб на нас звернули увагу і допомогли у вирішенні цих питань, – наголосив президент федерації баскетболу Запорізької області Валерій Елькінсон.

Під час прес-конференції президент БК “Запоріжжя” Віктор Стельмаков розповів про ті зміни, які сталися у клубі. Через нижчу фінансову спроможність усі легіонери покинули команду, так само як і Юрій Кондраков, котрий перебрався у потужний за фінансовими мірками “Київ-Баскет”. Тим не менш, запорізький клуб не знижує вимоги до себе: команда зберегла двох лідерів Андрія Мироненка і Володимира Шевченка, уклала угоди з двома молодими виконавцями – Іллею Нємцу та Іваном Міхєєвом і підписали трьох американців.

– У минулому сезоні БК “Запоріжжя” виступив дуже вдало. Третє місце в чемпіонаті – це гідний результат, незважаючи на те, що бюджет нашої команди був найменшим серед усіх учасників Суперліги. Всі наші легіонери пішли на підвищення: хто в Європу, а хто і залишився в Україні, але буде отримувати зарплатню у кілька разів більше. Через нашу фінансову спроможність ми просто не змогли їх утримати. Витрати клубу з кожним роком зростають – це і оренда зали, витрати на відрядження, наш приблизний бюджет на рік становить 13 мільйонів, а на даний момент ми маємо лише 50% цієї суми. Безумовно ми працюємо над цією проблемою і це звернення як один зі способів її вирішити. Також я хочу подякувати спонсорам, які нас підтримували і підтримують: це в першу чергу федерація баскетболу України, обласна та міська влада, комбінат “Запоріжсталь” та інші, – розповів президент БК “Запоріжжя” Віктор Стельмаков.

Одним з ініціаторів звернення до президента став директор із розвитку БК “Запоріжжя” Данило Щербаков, який у минулому сезоні приєднався до клубу в якості соціального партнера “Хелпер Запоріжжя”.

– Маючи мінімальний бюджет, ми стали однією з кращих команд в Україні. У нас є вболівальники, у нас є прекрасний зал та люди, які зацікавлені у популяризації цієї гри. Тому ми вирішили написати звернення до Президента України Володимира Зеленського від федерації баскетболу області разом з БК «Запоріжжя» і нашої організації «Хелпер Запоріжжя». Звернення вже зареєстроване і направлене в роботу. Я знаю, що такі звернення дають результати, а з огляду на те, що у нас в Україні новий Президент, нові амбіції, я більш ніж упевнений, що він відгукнеться. Мета звернення – приділити більше уваги баскетболу в нашому регіоні. У нас є команда, яка може показувати ще кращі результати. І важливий момент: ця команда носить назву нашого міста! Кожна перемога БК “Запоріжжя” прославляє нас з вами, ми хочемо, щоб наше місто лунало і в Європі. Якщо не стукати, то двері не відкриють. Команда просить допомоги тільки тому, що є амбіції перемагати, – зазначив Данило Щербаков,

Також на прес-конференції із журналістами спілкувався новоспечений тренер і недавній капітан БК “Запоріжжя” Станіслав Овдєєнко, який поділився першими враженнями від роботи в новому амплуа та гравець клубу Андрій Мироненко, чиї успіхи за останній рік напряму пов’язані з виступами у складі запорізької команди.

Президенту України

ЗВЕРНЕННЯ

Шановний Володимире Олександровичу, на фоні стрімкого розвитку українського баскетболу дуже гідно виглядають виступи Запорізьких команд.

РЕЗУЛЬТАТИ: У минулому сезоні завойовано чотири бронзові нагороди: команда студентів ЗНТУ на Універсіаді України, БК «Металург» у Першій лізі Чемпіонату України, жіноча «Чайка» з Бердянську у жіночій Суперлізі України. Особливо успішним виглядає виступ чоловічої команди міста в Сурерлізі України – БК «Запоріжжя». Маючи найменший бюджет з усіх команд Суперліги виграли регулярний Чемпіонат та за результатами ігор плей-офф вибороли 3 місце. Два гравці нашої команди в складі збірної студентів України стали срібними призерами Всесвітньої Універсіади. Це дуже великий успіх. Клуб дуже щільно займається розвитком дитячо-юнацького баскетболу. Престижно грати в найкращому Палацу Спорту України — «Юності», відчуваючи шалену підтримку все більшої кількості вболівальників від гри до гри.

ПРОХАННЯ: Всі ці досягнення змогли здійснитися при частковій підтримці облдержадміністрації, облради, мерії, партнерів та професійній роботі структури БК «Запоріжжя». Але загальна сума їх фінансування складає лише 50% необхідних витрат. З кожним сезонам витрати на утримання клубу та проведення змагань збільшуються (оренда залів, відрядження, тощо). На жаль в Запоріжжі немає такої кількості бізнесу та підприємців високого рівня, які б мали бажання та можливості надавати клубу допомогу, як в інших областях. Команда щорічно ставить перед собою високу планку і прагне їх досягти. Для вирішення питань розвитку баскетболу та популяризації здорового образу життя нам необхідна ваша підтримка та допомога. Ми прагнемо зробити спорт (зокрема баскетбол) національною ідеєю – це здоров’я нації та боротьба зі згубними звичками.

Від імені громадськості і шанувальників баскетболу Запорізької області просимо доручити відповідальним особам місцевої та обласної влади звернути увагу на скрутне становище нашої команди та винайти джерела додаткового фінансування команди переможців – БК «Запоріжжя». Наше місто та його мешканці це заслужили.

Президент Федерації баскетболу Запорізької області
Заслужений працівник фізичної культури та спорту Елькінсон В.А.
Президент БК «Запоріжжя» Стельмаков В.П.