Комунальне підприємство придбало насоси майже у два рази дорожче

18
0

Енергодарський відділ поліції підозрює представників ТОВ «Енергодарбудмеханізація» у майже двократному завищенні ціни на насоси для енергодарського КП «Підприємство комунальної власності»

Про це йдеться в ухвалі Енергодарського міського суду від 12 серпня. Згідно з матеріалами справи, представники КП «ПКВ» у липні 2018 року придбали у представників ТОВ «Енергодарбудмеханізація» два насоси Wilo SCP 200/550 для системи опалення та водопостачання за 3, 2 мільйона гривень. Також в серпні замовили плановий сервісний ремонт насосного обладнання вартістю 499 тисяч гривень. Однак згодом з’ясувалося, що вказані угоди уклали за завідомо завищеними цінами, чим спричинили збитки комунальному підприємству.
Так, у договорі щодо сервісного ремонту відсутня специфікація, у якій зазначається перелік запчастин, які підлягають заміні, або капітальному ремонту, а також перелік вартості запчастин та робіт. Додатком до зазначеного договору є «калькуляція», в якій прописана лише загальна вартість витрат на матеріали, роботи, податок – без зазначення агрегату, який підлягає ремонту, та відповідних запчастин.
Крім того, згідно з даними Державної фіскальної служби України, у ТОВ «Енергодарбудмеханізація» відсутні взаємовідносини з представниками інших підприємств, зокрема, з офіційним представником Wilo Ukraine (виробника насосів). Натомість, представники Wilo Ukraine продали насоси спочатку ТОВ «ПМП Акватерм­Енергобуд» – за 1,9 мільйона гривень, потім їх придбало ТОВ «Майерс» вже за 2,2 мільйона, після чого викупили представники ТОВ «Енергодарбудмеханізація» за 2,9 мільйона, а потім у цієї фірми їх придбали для КП «Підприємство комунальної власності» вже за 3,2 мільйона гривень.
Окрім цього, відповідно до актів виконаних робіт, у липні та серпні 2018 року комунальне підприємство перерахувало фірмі 497 тисяч гривень. Зазначене свідчить, що ремонт не проводили, а посадовці КП «ПКВ» у змові з представниками ТОВ «Енергодарбудмеханізація» привласнили ці гроші.
З огляду на це, слідчі у квітні 2019 року відкрили кримінальне провадження та клопотали у суді про тимчасовий доступ до насосних агрегатів Wilo SCP 200/550 для огляду їх на дефектність. Суд це клопотання задовольнив.
Варто додати, у справі зазначалося, що вказані насоси забезпечують водопостачання та опалення першого та другого мікрорайонів Енергодара. Серед переліку силовиків, яким надавали доступ до насосів, були й співробітники СБУ.
Зазначимо, що ТОВ «Енергодарбудмеханізація» належить Олексію Скільсарі, він у 2010 році балотувався у Енергодарську міськраду від «Соціалістичної партії». Також він керує ТОВ «Компанія Баярд­плюс», але у своїй декларації право власності на цю фірму вказує головний юрисконсульт енергодарського КП «Тепловодоканал» Юрій Бондаренко.
До Олексія Скільсари керівником ТОВ «Енергодарбудмеханізація» був Кузнєцов Дмитро Олексійович – особа з таким ПІБ у травні 2019 року подавалася на посаду першого заступника директора енергодарського КП «Тепловодаканал», раніше працювала директором на цьому підприємстві, також була директором КП «ВК «Соцкомуненергія» Запорізької облради та депутатом Енергодарської міської ради від «Партії регіонів». Засновником «Енергодарбудмеханізація» був екс-­директор з транспорту КП «Підприємство комунальної власності» Олександр Балаховцев. У 2015 році він балотувався до Запорізької облради від «Батьківщини». Впродовж 2006­2010 рр. був депутатом Енергодарської міської ради від «Партії регіонів».
Раніше ТОВ «Енергодарбудмеханізація» виграла тендер на капітальний ремонт станції метро «Лівобережна» у Києві. Тоді журналісти знайшли у кошторисі завищені ціни на деякі матеріали, а мешканці обурювалися якістю робіт. Поліція відкривала відповідне провадження, але з 2017 року воно у судовому реєстрі «не рухається».
Субпідрядником на київському тендері було одеське ПП «Теплоенергоавтоматика» Лесі Нікітіної – секретаря Енергодарської міськради (нещодавно cклала повноваження) та деякий час в.о. міського голови Енергодара. Зараз ця фірма переоформлена на Родіона Нікітіна.
Колишній співвласник ТОВ «Енергодарбудмеханізація» Олександр Балаховцев заснував первинну профспілку «Комунальник Енергодара» зі згаданою Лесею Нікітіною, Степаном Бойком (один з начальників КП «Підприємство комунальної власності»), Андрієм Злигостьєвим (заступник головного інженера КП «ПКВ»), Олександром Нагорним, Михайлом Пруглом (був начальником юридичного відділу КП «ПКВ», раніше – керівник енергодарського КП «Виробничий комбінат «Тепло­водоканал»), Іваном Тряпіциним (екс­начальник автоколони КП «ПКВ»), а також Євгенієм Литвиненком, відомим у реєстрі корупціонерів як старший помічник прокурора Оріхівського району Запорізької області. А дружина згаданого у цьому списку Степана Бойка – Любов Бойко – працювала заступником фінансового директора КП «Підприємство комунальної власності».

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here