У Запорізькіому регіоні за рік зареєстровано пів-тисячі нових випадків ВІЛ-інфекції

394
0

1 грудня світова громадськість відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. З метою підвищення рівня обізнаності та поширення інформації щодо профілактики зараження ВІЛ Запорізьким обласним лабораторним центром спільно із Запорізьким обласним центром здоров’я та неурядовими організаціями 29 листопада в Запоріжжі буде проведено акцію під назвою «Пройди тестВІЧ:НА:ВІЧ».

Як підкреслюють організатори, головне завдання акції −донести до кожного запоріжця, що ВІЛ — небезпечний, лише доки він невидимий.

За підрахунками Центру громадського здоров’я сьогодні в країні проживають приблизно 200 тисяч ВІЛ-інфікованих людей. Кожен другий з них ще не знає про свій статус. Більше половини нових випадків ВІЛ виявляють на 3-й чи 4-й клінічних стадіях, коли зупинити прогрес хвороби майже неможливо. Вчасне тестування може змінити цю статистику.

У співпраці з «Укрпоштою» БО «100% ЖИТТЯ» запускає спеціальну кампанію до 1 грудня, в рамках якої кожен охочий протягом двох тижнів зможе замовити  доправлення безкоштовного експрес-тесту на ВІЛ додому через мобільний додаток HIV Testhttps://hivtest.com.ua/ua/

До речі, за статистичними даними, за 10 місяців 2019  року в Запорізькій області  офіційно зареєстровано 527 випадків ВІЛ-інфекції, 198  випадків захворювання на СНІД, 98   померлих від СНІДу.

Вчасне тестування може змінити цю статистику. У зв’язку  з цим  МОЗ України закликає всіх витратити 15 хвилин свого часу та пройти безкоштовну перевірку.

Тест на ВІЛ можна пройти у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра,
в кабінетах «Довіра», кабінеті інфекційних захворювань за місцем проживання. Перевіритись на ВІЛ також можна у стаціонарному пункті тестування у своєму місті https://freehivtest.org.ua.

З адресами кабінетів «Довіра» в Запорізькій області та більш детальною інформацією можна ознайомитися на сайті Запорізького обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом.

 

 

 


ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here