Вбив та підпалив. Запорізький суд поставив крапку в справі жорстокого вбивства

962
0

Василівський районний суд поставив крапку у справі про умисне вбивство та підпал оселі у м.Енергодар.

Так, 1 травня 2017 року до чергової частини Енергодарського відділу поліції надійшло повідомлення від місцевого жителя, про те, що з приміщення однієї з квартир на першому поверсі будинку № 10 по вул. Курчатова в м. Енергодар, йде дим, а в ході гасіння пожежі у вказаній квартирі виявлено труп чоловіка з тілесними ушкодженнями.

За вказаним повідомленням Енергодарським відділом поліції розпочато кримінальне провадження за фактом умисного вбивства місцевого жителя та замаху на умисне знищення чужого майна шляхом підпалу.

Завдяки вжитим скоординованим спільним заходам Енергодарської місцевої прокуратури та Енергодарського відділу поліції встановлено особу правопорушника, яким виявився раніше не судимий місцевий житель. Того ж дня, правопорушника затримано в порядку ст. 208 КПК України та до підозрюваного обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права несення застави.

У ході слідства встановлено, що 01.05.2017 правопорушник разом з потерпілим в квартирі останнього розпивали спиртні напої, в ході чого, зловмисник діючи з прямим умислом на вбивство власника квартири, наніс йому множинну кількість ударів руками та ногами в область голови та тулубу, а коли переконався, що чоловік не подає ознак життя, то умисно підпалив меблі в квартирі та зник з місця злочину. За наслідками розслідування кримінального провадження затверджено та направлено до суду обвинувальний акт для розгляду по суті за обвинуваченням правопорушника за ч. 1 ст. 115 КК України (умисне вбивство) та ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 194 КК України (закінчений замах на умисне знищення чужого майна шляхом підпалу).

За визначеною Запорізьким апеляційним судом підсудністю вказане кримінальне провадження направлено для розгляду до Василівського районного суду Запорізької області.

Василівським відділом Енергодарської місцевої прокуратури під час підтримання публічного обвинувачення суду надано вичерпні та беззаперечні докази вини злочинця, з огляду на які, 13лютого 2020 року Василівським районним судом винесено обвинувальний вирок, яким особу визнано винною за пред’явленим обвинуваченням та за принципової та наполегливої позиції прокурора, засуджено до 10 років позбавлення волі.