Як лікувати нежить у дитини: 6 перевірених рекомендацій

1499
0

Нежить — дуже поширений симптом ГРВІ як у дорослих, так і у дітей. Зазвичай після третьої застуди молоді матері вже знають, як діяти у такій ситуації. Та все ж варто нагадати про прості та дієві рекомендації щодо лікування нежитю, про які раніше писали у статті НВ. Нумо розбиратися.

Рекомендація перша: підтримуйте нормальну вологість повітря у приміщенні.

Для чого: зволоження слизової оболонки дихальних шляхів.

Якщо слизова оболонка нормально зволожена, це дозволяє легше та простіше видаляти слиз. Разом з ним з організму виводяться патогени. При сухому повітрі ніс сохне, а нежить триває доволі довго.

Нормальна вологість повітря у приміщенні — це 55-60%. Цей рівень слід підтримувати завжди, особливо взимку, коли батареї опалення висушують повітря. Якщо підтримувати вологість “стандартними” провітрюваннями неможливо, зверніть увагу на зволожувачі повітря. Також не слід забувати й про місцеве зволоження слизової оболонки, про яке ми розкажемо нижче.

Рекомендація друга: підтримуйте водний баланс організму дитини.

Для чого: запобігання зневодненню та прискорене виведення токсинів з сечею, потом та слизом.

І дорослим, і дітям при ГРВІ слід пити багато рідини. І це не обов’язково має бути вода. Підійдуть також неміцні чаї, компоти, морси, соки. Головне, щоб в напоях не було багато цукру. Чим більше рідини вип’є дитина, тим краще. Але пам’ятайте про норму 30 мл / 1 кг маси тіла. Та і якщо нирки нездорові, з питним режимом треба обережно.

Рекомендація третя: зволожуйте слизову оболонку носа.

Для чого: розрідження слизу, полегшення дихання.

Зволожити слизову оболонку носа можна й за допомогою сольового розчину. Його можна як придбати в аптеці, так й приготувати самостійно. Для приготування такого розчину слід розчинити одну чайну ложку кухонної солі у склянці кип’яченої теплої води. Також для місцевого зволоження можна використовувати й фізрозчин.

Рекомендація четверта: гуляйте з дитиною на свіжому повітрі.

Для чого: зволоження слизової, насичення крові киснем, покращення загального самопочуття.

Найважче при застуді дихати лежачи. Тільки-но ляжеш, ніс одразу закладає. Така штука відбувається не лише у дорослих, але й у дітей. Тому щоб дитина не страждала від нежитю та закладеного носа, гуляйте з нею на свіжому повітрі. Звісно, якщо це дозволяє робити загальний стан здоров’я дитини. І пам’ятайте: ваша дитина хворіє, тому жодних контактів з іншими малюками.

Рекомендація п’ята: використовуйте високу подушку

Для чого: полегшення дихання, зменшення набряку слизової оболонки носу.

Часто малюки сплять або зовсім без подушки, або на дуже низький. Навіть якщо ви не використовуєте подушку, під час лікування нежитю зробіть дитині щось на кшталт валику з великого рушника.

Рекомендація шоста: використовуйте судинозвужувальні засоби

Для чого: зменшення набряку слизової оболонки, полегшення дихання, зменшення виділень з носа.

Судинозвужувальні препарати дуже швидко “розкладають” ніс, зменшують кількість слизу та полегшують дихання. Та варто пам’ятати, що при тривалому застосуванні вони викликають звикання. До того ж площа слизової оболонки дитячого носика набагато менша, ніж у дорослих. Тому слід використовувати краплі, призначені саме для дітей. Рекомендована тривалість використання будь-яких судинозвужувальних крапель — не більше п’яти днів.

Ці прості рекомендації дозволяють максимально швидко та безпечно перебороти нежить у дітей. Та якщо протягом тижня симптоми застуди не слабшають або навіть посилюються, слід негайно звернутися до лікаря. Навіть у тому випадку, якщо саме він призначив вам лікування кілька днів тому. Здоров’я вам та вашим малюкам!