Особливості студійних навушників

3278
0

Навушники є обов’язковим інструментом у студії звукозапису. Вони використовуються паралельно з моніторами. Втім, для студійної роботи підходять далеко не всі типи.

Для запису вокалу та інструментів, а також для зведення й мастерингу потрібно використовувати пристрої моніторного типу. Прочитавши цю статтю, ви зможете вибрати навушники, які за технічними характеристиками відповідатимуть вимогам до професійного обладнання.

Класифікація моніторних навушників

Професійні навушники в ролі робочого інструменту використовують:

  • музиканти;
  • звукорежисери;
  • радіоведучі;
  • актори дубляжу.

За допомогою цих пристроїв звукоінженери можуть оцінити якість звучання доріжок. Вони використовуються для виявлення та усунення сторонніх шумів, клацань, спотворень. Для професійної роботи в студії підходять навушники повнорозмірного та накладного типу.

Повнорозмірні пристрої (сircum aura) повністю закривають вушні раковини користувача, забезпечуючи необхідну звукоізоляцію. Вони запобігають впливу зовнішніх факторів на звукову картину. Такі навушники — це оптимальний вибір для студії звукозапису.

Існує три підвиди: відкриті, напіввідкриті та закриті. Закритий тип гарантує ідеальну звукоізоляцію (підходять для вокалістів), однак після години роботи вуха починають відчувати дискомфорт.

Зовнішній бік чаш відкритих моніторних навушників має перфоровану поверхню, що дозволяє уловлювати зовнішні звуки. Головним їх недоліком є те, що аудіосигнал, який відтворюється навушниками, чутимуть оточуючі.

Серед переваг слід відзначити присутність басових частот і достовірність звучання записаного матеріалу. Пристрої цього типу рекомендується використовувати для обробки звуку та зведення доріжок. Для запису голосових партій чи інструментів вони не підходять.

Напіввідкриті навушники поєднують у собі властивості закритого та відкритого типу і є хорошим варіантом для звукооператорів-початківців.

Накладні навушники не покривають вушних раковин, а прикладаються до них. Вони не здатні забезпечити необхідний рівень ізоляції, а також можуть спотворювати звучання аудіо. Серед плюсів виділяють компактні розміри, невелику вагу та доступну ціну.

Ключові параметри для професійних навушників

Вибираючи модель для студійної роботи, рекомендується звертати увагу на наступні параметри:

  • чутливість;
  • частотний діапазон;
  • імпеданс;
  • відсоток спотворень;
  • розміри та вага.

Оптимальний показник чутливості моделей для студії — 95–100 дБ. Професійні навушники здатні відтворювати діапазон частот від 5 Гц до 125 кГц.

Щодо імпедансу (повного електричного опору), то моніторні пристрої мають показник понад 30 Ом. Рівень спотворень для зручного мікшування та обробки постпродакшн у навушниках має бути менше ніж 1%. Високоякісні моделі навушників різних типів для студійної роботи є в каталозі сайту алло.юа в Одесі. Магазин пропонує вигідні ціни та відмінний сервіс, є можливість придбати товар у розстрочку.