Юрій Малашко: “Органи місцевого самоврядування повинні створити базу даних щодо потреб громадян”

1284
0

На традиційній нараді голови Запорізької ОВА Юрія Малашка з керівниками структурних підрозділів і начальниками районних військових адміністрацій обговорили порядок надання будівельних матеріалів для ліквідації наслідків ворожих ударів та проведення невідкладних ремонтних робіт, а також виділення домогосподарствам дров та твердого палива для проходження опалювального сезону.

Наразі в регіоні організована плідна співпраця з понад 30-ма міжнародними організаціями та благодійними фондами. Юрій Малашко зазначив, що громади мають постійно моніторити потреби людей та спільно з партнерами вирішувати їх.

  • Органи місцевого самоврядування повинні створити базу даних щодо потреб громадян та їх фактичного забезпечення, зокрема пільгових категорій населення. Координацію роботи щодо надання допомоги будь-якими благодійниками або волонтерами мають забезпечити керівники територіальних громад і старости населених пунктів, — зауважив Юрій Малашко.

Крім цього, очільник ЗОВА розповів, що частина потреб громад вирішується через створення та накопичення в належних розмірах матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Однак деякі керівники органів місцевого самоврядування безвідповідально поставились до цього завдання — на другий рік війни не в усіх громадах створено відповідні запаси.

  • Аналізуючи кількість звернень, що надходять до облдержадміністрації з проханням надати пальне, будівельні матеріали чи генератори, – можу зробити висновок, що не всі громади створили відповідні запаси для миттєвого реагування на складнощі. З огляду на це постає питання – де резерви району, громади або ж об’єкту і чому вони не створені в належних обсягах? — наголосив очільник ЗОВА.

Юрій Малашко зауважив, що органи місцевого самоврядування мають посилити співпрацю з закордонними партнерами, адже резерв має бути сформовано обов’язково, особливо це стосується громад на лінії вогню.