Росія оголосила курс на війну зі слабкими сусідами

436
0

Паска — окрім того, що вона цього року рання і тепла, навіяла й сумні думки. Про лицемірність високопосадовців, котрі вивели країну на тверде перше місце в Європі за корупцією, але вперто несуть свічки до храму. Тут доведеться цитувати російських гумористів: “Побачив Путина зі свічкою — перестав ходити до церкви, побачив ще й Зюганова (лідера КПРФ) — перестав вірити в Бога”…

Втім те “русское обрядоверие”, яке сьогодні домінує замість віри в пост-СРСР, мало відрізняє простих мирян від лицемірних отців та “батьків нації”. Бо всі наші ритуали, як-то у піонерів: посвятив паску — “Рапорт здано!”, поставив ще й свічку — “Рапорт прийнято. Загонові вільно!”. І до зустрічі на Трійцю, а то й на Водохреще…

Тим часом саме на другий день Паски кремлівський царедворець Владислав Сурков (ім’я при народженні — Дудаєв Асланбек Андарбекович) вирішив трохи просвітити трудящі маси. Фанатам «русского мира», тим, кого так настрахали в 2014 році фейковим «Правим сектором», і кому стало нестерпним «изнасилование украинским языком», далі не читати. Бо ж Сурков написав наступне:

“14-й год нашего века памятен важными и очень важными свершениями… Но важнейшее из тогдашних событий только теперь открывается нам – завершение эпического путешествия России на запад, прекращение многократных и бесплодных попыток стать частью западной цивилизации, породниться с «хорошей семьей» европейских народов. С 2014 года и далее простирается неопределенно долгое новое время, эпоха 14+, в которую нам предстоит 100 (200? 300?) лет геополитического одиночества…

Россия искала благосклонности Запада со времен Лжедмитрия, последняя попытка датирована концом ХХ века…

Видимо, кому-то показалось, что размер имеет значение: в Европу мы не помещаемся, потому что слишком большие, пугающе размашистые. Значит, надо уменьшить территорию, население, экономику, армию, амбиции до параметров какой-нибудь среднеевропейской страны, и уж тогда нас точно примут за своих. Уменьшили… Вдвое сократили демографический, промышленный, военный потенциалы. Расстались с союзными республиками, начали было расставаться с автономными… Но и такая, умаленная и приниженная, Россия не вписалась в поворот на запад. Наконец, решено было умаление и принижение прекратить и, более того, заявить о правах. Случившееся в 14-м году сделалось неизбежным», – утверждает помощник российского президента». («Гордон», 9.04.2018 р.)

Таким чином не Майдан, не «Правий сектор», не відміна (до цього часу, до речі, так і не скасованого) мовного закону Ківалова-Колісніченка стали першопричиною «порятунку» Криму і «Новоросії». Ні, російська агресія, підкріплена пропагандою та грошима на нині окупованих територіях, мала зовсім інші причини: спроба Путіна вступити у війну із Заходом. Втім не на територіях Аляски (де кляті “піндоси”), а саме в найбільш російськомовних регіонах України.
Але що цікаво — сепарська підтанцівка в Україні до цього дня знаходить аргументи, чому тутешні аборигени не мають права навіть претендувати на використання державної мови хоча б чиновниками та поліцією!
Втім повернемося до Суркова. Він геройствує, аби заспокоїти багатих підданих, котрі в той же понеділок зазнали біржових втрат на суму до 12 млрд. доларів через введені проти них американські санкції.
Цитуємо “Гордон” далі: “По мнению Суркова, неприятие Россией западной культурной модели не означает необходимости «шарахнуться» в другую сторону – в Азию.
«Теперь будут востребованы идеологии третьего пути, третьего типа цивилизации, третьего мира, третьего Рима… И все-таки вряд ли мы – третья цивилизация. Скорее, сдвоенная и двойственная. Вместившая и Восток, и Запад. И европейская, и азиатская одновременно, а оттого не азиатская и не европейская вполне. Наша культурная и геополитическая принадлежность напоминает блуждающую идентичность человека, рожденного в смешанном браке. Он везде родственник и нигде не родной. Свой среди чужих, чужой среди своих. Всех понимающий, никем не понятый. Полукровка, метис, странный какой-то…
Каким будет предстоящее нам одиночество? Прозябанием бобыля на отшибе? Или счастливым одиночеством лидера, ушедшей в отрыв альфа-нации, перед которой «постораниваются и дают ей дорогу другие народы и государства»? От нас зависит. Одиночество не означает полную изоляцию. Безграничная открытость также невозможна… Россия, без сомнения, будет торговать, привлекать инвестиции, обмениваться знаниями, воевать (война – ведь тоже способ общения)…, конкурировать и сотрудничать, вызывать страх и ненависть, любопытство, симпатию, восхищение. Только уже без ложных целей и самоотрицания». (Там же).
Таким чином економічно майже розвалена країна збирається жити в самотності, втім воювати і відвоювати своє місце під сонцем. Корейський Кім Чен Ин в цьому плані більш розсудливіший, адже він збирається пускати свої ракети лише тоді, коли на нього нападуть. А тут Сурков обіцяє нові війни прямим текстом. І зрозуміло, що не сильним, а тим хто слабкіший, і хто поряд. Українці, білоруси, казахи, азербайджанці, грузини та інші — приготуватися! Прибалтів це не стосується — з НАТО Росія в найближчі 300 років точно воювати не стане. Хіба що захищатиметься. Цілих 24 години з початку нападу…
Втім в Україні не ця тема була головною. Один із телеканалів провів інтерактивне голосування стосовно медичної реформи. 86% глядачів вважають, що це геноцид українського народу. Тим часом ледь не 100% сидільців Facebook (частково проплачені за бюджетний кошт «общественные активисты», а в основному — задурена маса) нині проклинають Ольгу Богомолець. За те, що голова профільного парламентського комітету добивається відставки в.о. міністра Уляни Супрун.
А ось і неправильно діє Доктор Майдану, доктор медичних наук тощо! Треба внести законопроект, який забороняє всьому складу Верховної Ради, Кабміну, Адміністрації Президента, Мінохоронздоров’я лікуватися за кордоном. Під страхом відставки і мільйонних штрафів. І коли те, що сьогодні творить бездарний парамедик із Нью-Йорка і справді реформа, то всі проголосують “за”. А ось коли не проголосують, то навіть остаточно здичавіла частина Facebook може прийде до тями.
Хоча це навряд. Подібне не лікується…

Леонід Романовичов

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here