КОМПЕНСАЦІЯ VS ТАРИФИ: чи будуть переможці в цій «війні»?

57
0

На позачергову сесію Енергодарської міської ради було винесено понад півсотні питань. Всі, безперечно, важливі, та пристрасті ще на так званій спільній депутатській комісії розгорнулися навколо компенсації різниці в тарифах «Тепловодоканалу»

Як відомо, зараз населення сплачує половину того тарифу, який з приміткою «тимчасовий» у квітні затвердив виконком. Нових об’єктивних розрахунків так і не дочекалися. Натомість, наприкінці року кошти в бюджеті закінчуються, керівництво комунального підприємства знову жаліється на проблеми й борги. Тож депутатам запропонували зменшити компенсацію до 25%. Решту (75%) платитиме населення. Міський голова Павло Музика пояснив ситуацію так: «25% тому, що на сьогоднішній день ця сума є реальною, бюджет може її сплатити. В іншому ж випадку, якщо це буде 50%, ми повинні будемо зупинити всі програми та проплати по бюджету».
Та думки присутніх розділилися. Хтось із депутатів з мером цілком згоден. Хтось за те, аби залишити 50% компенсації. Та є серед них і ті, хто наполягає на законних розрахунках, підтверджених документами. А їх знову немає. Тож за що взагалі голосувати?
«Висловлюю думку від імені ПП «Сильна Україна». За всі рішення, які сьогодні виносяться на сесію, голосувати не можна! В черговий раз нагадую вам, що солідарна відповідальність врешті­решт наступить. У нас є великий плюс – кожен з нас голосує персонально. І нести відповідальність теж буде персональну. Будете потім з власної кишені сплачувати ті 50%, якщо проголосуєте за це зараз», ­ попередив депутат Сергій Холод.
Тривалим був виступ і екс­депутата, а нині ­ адвоката Артема Дубкова, який також нагадав колишнім колегам про відповідальність за кожне рішення. Він навів приклад іншого міста України, в якому з тарифами коївся аналогічний безлад, і також з бюджету надавали компенсації. Та в січні цього року Верховний Суд України визнав це незаконним. Натомість було розроблено новий тариф, який виявився нижчим за попередній – діючий.
Тепер тамтешнім депутатам загрожує фінансова відповідальність. Адвокат приміряв цю ж ситуацію на Енергодар і пообіцяв меру кримінальну відповідальність, а депутатам, які голосуватимуть «за» – солідарну – з відшкодування цього тарифу.
«Я порахував, виходить 8,7 млн компенсації, які зараз хочуть виділити. Це буде десь по 500 тисяч на кожного!» ­ заявив адвокат.
Та найемоційнішим був виступ нинішнього директора «ТВК» Сергія Хорольця. Депутат закликав колег нікого не боятися, бо ж, за його словами, все законно, нові тарифи рахують. Висловився він і на адресу тих, хто, на його думку, заважає нормальній роботі комунального підприємства і йому особисто.
«Є ті, хто зараз протидіє і заважає, то їхні особисті проблеми. Я не збираюся звертати на них увагу. Один із тих, хто тут кричав, що Хоролець щось незаконне чинить, ­ Дубков та члени його родини. Сьогодні є кримінальне провадження за фактом нанесення збитків комунальному підприємству в сумі 3 млн. У рамках цієї справи правопорушник буде притягнутий до відповідальності. І не треба мені тут розповідати… Мені все одно, що він каже!» ­ заявив депутат і комунальник в одній особі.
Пристрасті кипіли ще довго. Та на сесії все ж було прийнято рішення залишити компенсацію тарифу у 50%. Передишка тимчасова. Вже наступного місяця на сесії міської ради це питання планують вирішити остаточно. Чи рішення на користь населення, гарантій, на жаль, немає.

Каріна СТРЄЛЬНІКОВА


ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here