У Запорізькій області запрацював цілодобовий медичний чат-бот

1639
0

Департамент охорони здоров’я Запорізької ОДА запустив для жителів області спеціальний медичний чат-бот. Він працює у Telegram у режимі 24/7. Наразі з його допомогою можна отримати інформацію про роботу самого департаменту та багатьох галузей медицини.

Зокрема, багато уваги приділено Всеукраїнській програмі «Ти як?». Вона була відкрита за сприянням Олени Зеленської. Головна ціль — допомогти людям навчитися піклуватися про своє ментальне здоров’я навіть під час війни. Тут зібрані прості вправи та поради, які зменшують стрес, вгамовують почуття тривоги чи злості, знімають емоційне спустошення та фізичну втому. Люди, які потребують негайної допомоги, можуть звернутися до спеціалістів по телефонах гарячих ліній. Колл-центри працюють у Запорізькій області, інших регіонах України та за кордоном. До всього, надани контакти представників громад усіх селищних рад, які здатні допомогти у рамках програми «Ти як?»

Серед розділів, що працюють, — розділ про вакцинацію. Тут ви знайдете календар  щеплень, та відповіді на різноманітні питання щодо профілактичної вакцинації дітей та дорослих.

Зазвичай, дуже багато питань стосовно медичної допомоги виникає у внутрішньо переміщених осіб. Відповіді на багатьох з них ви також можете отримати завдяки чат-боту. Зараз доступна лише загальна інформація. У найближчому часі тут має з’явитися перелік закладів з надання первинної медичної допомоги ВПО як у самому Запоріжжі, так і у територіальних громадах області. У процесі розробки знаходяться і розділи про реабілітацію та усі медичні заклади Запорізької області. Маємо надію, що інформація в них з’явиться дуже скоро.

Одна з особливостей чат-боту — можливість задати своє питання профільним спеціалістам. Для цього потрібно обрати відповідний розділ, написати запит та залишити свій номер телефону для отримання відповіді.

Посилання на чат-бот: https://t.me/DOZ_ZODABot