Підготовка референдуму, викрадення посадовців та військова техніка на ЗАЕС, — що відбувається у Запорізькій області

2680
0
Як ми розповідали раніше, на Запоріжжі продовжуються обстріли мирного населення. І то є не всі злочини, що коять російські військові на території України, зокрема на Запоріжжі.

Так, у ефірі телеканалу “Апостроф” очільник Запорізької ОВА Олександр Старух розповів про небезпечні дії загарбників на ЗАЕС.

Російські війська  продовжують нехтувати ядерною безпекою та наражати на небезпеку весь світ. Останнім з необдуманих вчинків було розміщення військової техніки та боєприпасів у машинній залі ЗАЕС, що створює величезні ризики техногенної катастрофи.

«Вся ця історія, коли дурні, або ті, кого в школі не вчили, знаходяться біля атомної станції та постійно викликають занепокоєння. Вони стріляють з території станції, розміщують підрозділи. Там фіксуються вибухи, які виникають через необережне поводження з боєприпасами. Наразі вони загнали техніку на територію станції і це бентежить, загрожує персоналу, який працює там. Будемо сподіватися, що МАГАТЕ та інші міжнародні організації почнуть активно впливати на ситуацію навколо ЗАЕС, оскільки це міжнародна атомна безпека», — розповів очільник ЗОВА.

Також він повідомив, що на тимчасово окупованих територіях продовжують фіксувати випадки викрадення та тримання у заручниках цивільних людей. З корисливими мотивами викрадають керівників громад, юристів, підприємців.

«Більше чотирьох місяців знаходяться у заручниках міський голова Дніпрорудного, перший заступник міського голови Енергодару. Мета різна буває, але частіше, з представників бізнесу вимагають гроші. Комісія веде облік людей, які більше 3-х діб були у заручниках. Людей, яких на добу-дві затримують, набагато більше, їх за тисячу. З них вимагають колаборації або фінансових речей», — повідомив очільник ЗОВА.

Не менш важливою темою є референдуми, які росіяни планують провести на тимчасово окупованих територіях України. Російські війська заявляють про референдум, який вони планують провести на тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської області.

«Вони розповідають казки з квітня. У своїй країні вони не можуть провести жодних виборів чи референдумів за останнє десятиліття. Це робиться для залякування місцевого населення та для внутрішнього користування. Ми знаємо ціну таким заявам, це виключно піар акція. Це українська земля, і жодна країна по міжнародному праву не визнає іншого», — заявив Олександр Старух.

Нагадаємо, що мережею майже не щоденно шириться інформація про наближення до Запоріжжя великой кількості російських військ та важкої техники.